Potravinársky koncern Unilever môže naďalej tvrdiť, že z vedeckého hľadiska neexistujú žiadne dôkazy o vedľajších účinkoch konzumácie margarínu Becel pro.activ (na Slovensku predávaný pod značkou Flora), ktorý má znižovať cholesterol.

Rozhodol o tom v Nemecku Vyšší regionálny súd, ktorý označil tvrdenie koncernu za slobodné vyjadrenie názoru. S podobným výsledkom zmietol zo stola žalobu spotrebiteľskej organizácie Foodwatch aj Krajský súd v Hamburgu v roku 2012.

Podľa spotrebiteľskej organizácie dospel súd k rovnakému rozhodnutiu opäť bez toho, aby preskúmal zdravotnú bezpečnosť margarínu Becel. Ak by sudcovia označili výrok za „konštatovanie faktu“, musel by ho Unilever podložiť dôkazmi, čo by proces výrazne skomplikovalo.

Existuje totiž niekoľko vedeckých štúdií, ktoré popierajú tvrdenie koncernu. Vysoká koncentrácia rastlinných sterolov v margaríne má spôsobovať to, proti čomu má Becel údajne pôsobiť: usadeniny v cievach a s tým spojené zvýšené riziko srdcových chorôb.

Tuky len pre nezdravých

Francúzska agentúra pre bezpečnosť potravín (Anses) minulý rok prízvukovala, že neexistuje jediný dôkaz o tom, že by potraviny s pridanými rastlinnými sterolmi dokázali preventívne pôsobiť proti srdcových ochoreniam.

Nemecký Spolkový ústav pre hodnotenie rizík (BfR) už v roku 2008 upozornil, že ľudia, ktorí nemajú problémy s vysokým cholesterolom, by sa mali konzumácii potravín s pridanými rastlinnými sterolmi doslova vyhýbať. Argumentoval možnými zdravotnými rizikami. Potraviny s rastlinnými sterolmi a stanolmi podľa neho vo veľkej miere konzumujú ľudia, vrátane detí, ktorí nemajú zvýšený cholesterol.

Od februára 2014 musí Unilever na obale margarínu povinne uvádzať upozornenie: „Becel pro.activ nie je určený pre osoby, ktoré si nemusia regulovať hladinu svojho cholesterolu v krvi.“ Zaviazala ho k tomu EÚ.

Ďalšie kolo v Bruseli

Boj spotrebiteľskej organizácie o stiahnutie zdravotného výroku považuje koncern za špinavú kampaň. „Foodwatch je jednoznačne porazený,“ reagoval v nemeckých médiách na rozsudok riaditeľ komunikácie Unileveru Merlin Koene.

Foodwatch sa však nevzdáva a v boji ešte viac pritvrdzuje. V liste adresovanom Európskej komisii požaduje, aby výrobcovi odňala potravinárske povolenie na margarín Becel. Jeho predchodcovi (nátierkovému maslu obohatenému o fytosteroly) udelila Európska komisia v roku 2000 po preskúmaní zdravotnej bezpečnosti status takzvanej „novej potraviny“ (novel food).

Získať ju môžu produkty, ktoré sú inovatívne, vyrobené novou technológiu, postupmi alebo sú tradičné pre oblasti mimo EÚ. Podľa európskeho nariadenia nesmú nové potraviny predstavovať pre spotrebiteľa žiadne riziko. To podľa spotrebiteľskej organizácie margarín Becel nespĺňa.

V čase udelenia povolenia ešte neexistovali štúdie, ktoré by poukazovali na vedľajšie účinky spojené s konzumáciou potravín obohatených o rastlinné steroly. Výsledok bezpečnostnej skúšky je podľa Foodwatch teda 15 rokov starý a neodráža súčasný stav vedy.

Je otázne, či 4 roky trvajúcu kauzu zvráti v prospech Foodwatch Európska únia. Na to, aby sa organizácii podarilo dosiahnuť svoj cieľ, existuje údajne stále málo vedeckých dôkazov.

Ako vznikol spor

Foodwatch žaluje Unilever od roku 2011 kvôli oficiálnemu vyhláseniu, v ktorom profesor Hans-Ulrich Klör v mene koncernu tvrdil, že z vedeckého hľadiska neexistujú žiadne dôkazy o vedľajších účinkoch spojených s konzumáciou margarínu Becel.

Vyhlásenie vzniklo ako reakcia na spotrebiteľskú akciu organizácie Foodwatch, ktorá vyzvala spotrebiteľov podpísať sa pod sťažnosť adresovanú Unileveru kvôli spomenutému výrobku. Koncernu vyčítala nepodložené zdravotné tvrdenia a poukazovala na vedecké dôkazy o vedľajších účinkoch konzumácie margarínu obohateného o rastlinné steroly.

Spotrebiteľská organizácia nepopiera reklamný výrok: „Aktívne znižuje hladinu cholesterolu v krvi“ (schválený Európskym úradom pre bezpečnosť potravín). Upozorňuje však na to, že ide len o zmenu krvných hodnôt, ktorá sa nemusí podpísať pod zníženie rizika srdcových ochorení.

Rozdiel medzi účinkom a zdravotnou prospešnosťou považuje za dôležitý: to, či konzumácia margarínu okrem účinku (zníženia cholesterolu) prinesie aj zdravotný efekt (menšie riziko srdcových chorôb), Unilever podľa Foodwatchu nemôže preukázať žiadnou štúdiou.