Summit Motors Slovakia ponúka zákazníkom širokú škálu hybridných, plug-in hybridných a plne elektrických osobných a úžitkových vozidiel Ford. Kuriérska spoločnosť SPS taktiež uprednostňuje zodpovedný prístup k životnému prostrediu, čo sa prejavuje neustálym modernizovaním a rozširovaním ich flotily o elektrické dodávky.

Myslíme si, že elektrické dodávky Ford E-Transit vhodne doplnia náš neustále modernizovaný vozový park a budú spoľahlivými spoločníkmi pre našich kuriérov, vďaka čomu budeme môcť doručovať rýchlo a ekologicky,“  dopĺňa Ján Ťurek, konateľ Slovak Parcel Service.

Ford E-Transit pomáha napĺňať ciele udržateľnosti podnikania

Prvé testovacie jazdy elektrickej dodávky Ford E-Transit sa uskutočnili už v októbri 2022. Po úspešnom polročnom testovaní SPS zatiaľ prevzalo 14 dodávok a partnerstvo bude pokračovať," hovorí Jozef Jankech, manažér fleetového predaja Summit Motors Slovakia.

Elektrické úžitkové vozidlá Ford E-Transit sú navrhnuté tak, aby firmám umožnili rásť v oblasti ochrany životného prostredia a nákladovej kapacity. Vozidlo je napájané 400 V batériou s využiteľnou kapacitou 68 kWh. Akumulátor poskytuje na jedno nabitie dojazd až 350 km, čo je podľa WLTP zhruba trojnásobok vzdialenosti, ktorú denne najazdí vodič priemernej flotily v Európskej únii. O pohon sa stará elektromotor s výkonom 198 kW. V porovnaní s konkurenciou ide o najvýkonnejší elektromotor v Európe.

Ilustračné foto
Zdroj: Summit Motors Slovakia
Ilustračné foto

Elektrifikácia vo Forde pokračuje

Značka Ford sa zaväzuje napĺňať ciele s dôrazom na udržateľnosť a ochranu životného prostredia. Do roku 2026 plánuje vyrábať len autá s elektrickým a plug-in hybridným pohonom. Do roku 2035 chce využívať obnoviteľnú elektrickú energiu z lokálnych zdrojov, s čím súvisí aj výroba plne elektrických vozidiel v Európe. Summit Motors Slovakia sa ako zástupca značky Ford na Slovensku pridáva k plneniu týchto cieľov a realizuje opatrenia aj na regionálnej úrovni.

Ilustračné foto
Zdroj: Summit Motors Slovakia
Ilustračné foto