Letisko, ktoré sa nachádza približne 30 kilometrov od Miami, na svojom účte na Twitteri uviedlo, že na termináli 2 došlo k incidentu pri výdajni batožiny. Nad miestom lietajú podľa agentúry AP vrtuľníky, stovky ľudí stoja pred letiskovou halou. Na miesto dorazili aj záchranári.

A gunman has been shot dead and nine people have been injured at #FortLauderdale Airport, Sky sources say #Florida https://t.co/LTdM2X2QhC

— Sky News (@SkyNews) 6. januára 2017

Na mieste bol aj bývalý hovorca Bieleho domu Ari Fleischer, ktorý na Twitteri napísal, že na letisku sa strieľalo a „všetci utekali preč“.

Časť letiska po bezpečnostnom incidente evakuovali. Starosta mesta oznámil, že za útokom na letisku bol jediný strelec, ktorý by mal byť v týchto chvíľach už zadržaný. Podľa svedectiev prítomných bol strelec vo veku 20 až 30 rokov a mal na sebe tričko s motívom filmovej ságy Star Wars. Počas streľby nič nekričal.

Asi hodinu a pol po streľbe vznikla na letisku panika a policajti aj cestujúci začali utekať z miesta preč a schovávali sa za autá. Senátor za Floridu Bill Nelson televízii MSNBC povedal, že strelec mal so sebou vojenský preukaz na meno Esteban Santiago. Nie je však jasné, či bol jeho. Motív známy zatiaľ nie je.

Prevádzka letiska bola dočasne pozastavená. Zatiaľ nie je jasné ani to, kedy bude obnovená.