Nemecká spoločnosť CureVac vo štvrtok oznámila, že podpísala zmluvu so švajčiarskym farmaceutickým gigantom Novartis, ktorý má pomôcť s produkciou jej vyvíjanej vakcíny proti koronavírusu. Informovala o tom agentúra AFP. Novartis do konca roku 2021 vyrobí do 50 miliónov dávok vakcíny firmy CureVac a v roku 2022 do 200 miliónov ďalších dávok, uviedla firma CureVac. V lete 2021 má Novartis začať s distribúciou vakcín z fabriky v obci Kundl v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko.

WA 14 archív Tübingen - Na archívnej snímke z 24. februára 2020 výskumný pracovník kráča okolo plášta s logom nemeckej biofarmaceutickej výskumnej spoločnosti CureVac v nemeckom meste Tübingen. Európska komisia (EK) v utorok oznámila, že poskytla nemeckej biofarmaceutickej výskumnej spoločnosti CureVac finančnú podporu vo výške 80 miliónov eur na rozšírenie vývoja a výroby vakcíny proti novému typu koronavírusu. Spoločnosť CureVac so sídlom v Tübingene v Nemecku je vysoko inovatívna vývojová fir
Neprehliadnite

Európska agentúra pre lieky posudzuje vakcínu spoločnosti CureVac

CureVac uzavrel dohodu predtým aj s nemeckým koncernom Bayer, ten má však vakcíny začať vyrábať až od roku 2022. Počas prvých 12 mesiacov plánuje Bayer vyrobiť 160 miliónov dávok tejto vakcíny. Vakcína od firmy CureVac sa od decembra minulého roku nachádza v tretej fáze klinických štúdií, na ktorých sa zúčastňuje viac ako 35-tisíc dobrovoľníkov v Európe a Latinskej Amerike. Európska agentúra pre lieky (EMA) začala túto vakcínu priebežne posudzovať vo februári - ide o prvý krok v procese jej možného schválenia na použitie v krajinách EÚ.