Finančný svet nie je bezpečnejší, naopak sa teraz stáva miestom, ktoré je viac nebezpečné. Uviedol to šéf nemeckej poisťovne Allianz Oliver Bäte.

Poukázal v tejto súvislosti napríklad na vysoké ceny akcií v automobilovom a technologickom sektore, na pád amerického investičného fondu Archegos a britskej finančnej spoločnosti Greensil, rovnako ako na slabšiu reguláciu bankového systému.

 „Všetky svetlá v správe rizík svietia na červeno," vyhlásil Bäte na investičnej konferencii. „Finančný systém sa teraz nestáva bezpečnejším. Znova sa stáva nebezpečnejším," dodal.

Bäte tiež podrobil kritike regulačné úrady, a to kvôli tomu, že poisťovaciemu sektoru v minulom roku zakázali vyplácať dividendy. To podľa neho vyvolalo neistotu medzi investormi, čo viedlo k rastu nákladov na kapitál.

„Pre naše odvetvie to bola katastrofa. To by sa nemalo opakovať," vyhlásil podľa agentúry Reuters manažér.

Mníchovská spoločnosť Allianz je najväčšou poisťovňou v Európe a patrí medzi najväčších správcov majetku na svete. Prostredníctvom svojich investičných firiem PIMCO a Allianz Global Investors má v správe majetok v hodnote cez 2,5 bilióna eur.

Galavečer TREND TOP 2021. Na snímke Juraj Dlhopolček,  viceprezident rezortu obchodu Allianz – Slovenskej poisťovne.
Neprehliadnite

TREND Poisťovňou roka je Allianz – Slovenská poisťovňa