Bitcoin po trojdňovom zotavovaní pokračuje uprostred týždňa v poklese. Jeho cena sa opäť znížila pod hranicu 50-tisíc dolárov (približne 44 420,75 eura), pod ktorú sa dostala aj počas víkendového prudkého prepadu.

Bitcoin opäť padá

Najväčšia a najznámejšia kryptomena sa v stredu oslabila až na 48 685 dolárov. Neskôr zmazala časť strát a o 14.45 h SEČ sa podľa CoinMarketCap predávala s mínusom okolo 3,6 percenta po 49 258,99 USD. V stredu si pohoršili aj ďalšie kryptomeny, ako napríklad ethereum, solana, cardano and Shiba Inu. Bloomberg Galaxy Crypto Index sa znížil okolo 1,8 percenta a zaznamenal pokles piatykrát z uplynulých šiestich obchodných dní.

bitcoin
Neprehliadnite

Bitcoin stráca na hodnote, jeho cena klesla pod 48-tisíc dolárov

Zlom nastal počas víkendu

Kryptomeny zaznamenali prudké oslabenie počas víkendu. Bitcoin v sobotu padol o 22 percent až na 41 967,50 dolára. Dôvodom bolo zníženie rizikového apetítu investorov na konci minulého týždňa, ktoré spôsobilo aj výpredaj na akciových trhoch. Vysoká inflácia totiž núti centrálne banky sprísňovať menovú politiku. Obavy tiež vyvolal nový variant koronavírusu omikron.

Ilustračný obrázok
Neprehliadnite

Omikron úraduje aj v hlavách guvernérov. Stimuly majú byť stiahnuté skôr

Investori kryptomenám veľmi neveria

Podľa prieskumu uskutočneného na objednávku spoločnosti Natixis Investment Managers digitálne aktíva zrejme čaká v roku 2022 „veľká korekcia", pričom až tri štvrtiny inštitúcií, ktoré sa zúčastnili prieskumu, uviedli, že kryptomeny nie sú vhodnou investíciou pre väčšinu retailových investorov.

Martin Krištoff, finančný analytik spoločnosti HABERL Wealth Management, o.c.p., a.s.
Neprehliadnite

Pandémia jasne ukázala a nastavila moderné trendy v investovaní