Na Filipínach exspirovalo 44 miliónov dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19, miestne úrady ich preto museli zlikvidovať. V utorok o tom informovalo tamojšie ministerstvo zdravotníctva. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Predstaviteľka rezortu zdravotníctva Maria Rosario Vergeireová uviedla, že exspiráciou vakcín Filipíny premárnili takmer 400 miliónov dolárov. Vakcíny na Filipínach sa znehodnotili aj v dôsledku prírodných katastrof či nesprávnej manipulácie.

Podľa agentúry DPA bolo doposiaľ proti koronavírusu plne zaočkovaných viac ako 73 miliónov Filipíncov. Prvú posilňovaciu dávku však dostalo len približne 21 miliónov ľudí.

V pondelok bola v tomto ázijskom ostrovnom štáte spustená trojdňová celonárodná kampaň, ktorá má za cieľ zvýšiť počet zaočkovaných detí vo veku 5–11 rokov.

Ďalšie dôležité správy

WA 48 archív Lawrence - Na archívnej snímke z 29. decembra 2021 Sima Manifarová naťahuje z detskej ampulky vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od konzorcia Pfizer/BioNTech v americkom meste Lawrence. Spoločnosti Pfizer a BioNTech v utorok oznámili začiatok klinickej štúdie, ktorá má za úlohu vyhodnotiť bezpečnosť a imunologickú účinnosť ich novej vakcíny proti koronavírusovému variantu omikron pre zdravé dospelé osoby vo veku 18–55 rokov. Uviedla to americká spoločnosť Pfizer v oficiálnej tlačovej
Neprehliadnite

Britská lieková agentúra odobrila vakcínu proti covidu pre deti od 6 mesiacov