Nepoznáme kritériá predsedu strany, ale osem kôl hlasovania sú jednoznačné fiasko. A to nielen koaličných poslancov, ale najmä R. Fica. Poslanci si doteraz nesplnili svoju základnú povinnosť a prezidentke Zuzane Čaputovej nedoručili potrebný počet uchádzačov o tieto posty.

Poslanecký klub Smeru-SD hlasoval, ako prikázal stranícky šéf. Keď ten zavelil, aby hádzali do urny prázdne hlasovacie lístky, tak oni to urobili. Hoci dvaja členovia koalície presviedčali pred hlasovaním, že tentokrát sa dohodli na štyroch kandidátoch, pri poslednej dvojkolovej voľbe sa podarilo zvoliť iba dvoch kandidátov.

A aj tí prešli iba preto, že za nich hlasovali viacerí opoziční poslanci. Akoby existovala ešte iná dohoda na nehlasovaní za kandidátov, a to medzi poslancami za Smer-SD.

Prázdninový pokoj pred búrkou

„Vcelku úspešné“ na voľbách kandidátov na ústavných sudcov nebolo nič. A pre R. Fica je voľba veľkou osobnou prehrou, keďže sa mu ani politickými intrigami nepodarilo prepasírovať na Ústavný súd do Košíc. Tieto voľby môžu byť pre nášho Napoleona predzvesťou blížiacej sa poslednej bitky pri Waterloo.

Pachuť musia cítiť už aj

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa