Tí vydajú pokyn, kto a kedy mal spáchať trestný čin. Ako gašparkovia v bábkovom divadle rozhodujú, kedy sa má informácia vytiahnuť na verejnosť, kedy sa vec zoberie jednému vyšetrovateľovi a postúpi druhému. A tiež vedia, kedy je najvhodnejší čas na obžalobu.

Kto je hlavný režisér

Prezident Andrej Kiska hovorí, že politikom, ktorý takto režíroval jeho problém s daňami je expremiér Robert Fico. Mal ho vydierať: Ak ho vymenuje za predsedu Ústavného súdu, žiadne stíhanie nebude. Ak je to pravda, potom by sa mali naplniť Sulíkové slová, ktoré R. Ficovi povedal v priamom prenose, že skončí v base.

O Ficových ambíciách odísť do Košíc sa hovorilo už vlani. Na verejnosti ich však nikdy nepotvrdil. Svojim straníckym priaznivcom vždy odkazoval, že má iba jediný cieľ – vyhrať ďalšie voľby. V poslednej chvíli, 7. januára 2019, predložil jeho kandidatúru na Ústavný súd Martin Glváč. „Najlepší minister vnútra v celej galaxii“ Robert Kaliňák prezradil, že on sám vie o ústavných túžbach svojho straníckeho šéfa od septembra minulého roku.

Lenže prezident na obchod nechcel pristúpiť. A tak R. Fico skúšal na hlavu štátu zatlačiť cez sprostredkovateľov. Jedným z nich bol aj predseda Béla Bugár.

Ficove odkazy prezident bral ako vyhrážku a zastrašovanie s tým, že buď ho vymenuje, alebo sa vojna voči nemu spustí nanovo. A myslí si, že ak by sľúbil predsedovi Smeru vymenovanie za predsedu Ústavného súdu, tak by dnes žiadne trestné stíhanie voči konateľovi jeho firmy KTAG neprebiehalo.

Máme veriť. Neveríme

Je trestné stíhanie pomstou Fica, alebo vyšetrovatelia robia len to, čo podľa zákona majú?

Vyšetrovanie v prípade firmy KTAG

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa