Trestné stíhanie finančníka Jaroslava Haščáka bolo typickým politickým procesom bez dôkazov. V piatok to vyhlásil šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico s tým, že o zadržaní finančníka mal byť v roku 2020 informovaný aj vtedajší policajný prezident.

Fico kritizoval nezákonné stíhanie Haščáka

„Toto potvrdzuje, že celá kauza útoku na Haščáka z Penty bola typickým politickým procesom bez dôkazov s cieľom za každú cenu zadržať, obviniť a dať do väzby predstaviteľov finančnej skupiny, o ktorých mali mnohí politici z vládnej koalície po parlamentných voľbách tvrdé vyhlásenia," zdôraznil Fico. Štát sa na začiatku septembra ospravedlnil Haščákovi za nezákonné vznesenie obvinenia a väzobné stíhanie.

Šéf Smeru-SD sa vyjadril aj na adresu prokuratúry

V súvislosti s vedením vyšetrovania expolicajta Mariána K. hovoril Fico o vydieraní zo strany prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry. Tiež o zvláštnom postavení exšéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M., spolupracujúceho obvineného vo viacerých kauzách. Majú to dokazovať zvukové nahrávky. Expolicajta Mariána K. zatiaľ neprávoplatne odsúdil Špecializovaný trestný súd za korupciu na 11 rokov väzenia.

Fico poukázal na to, že sa má odvolaním na Najvyššom súde SR zaoberať senát Juraja Klimenta, ktorého synovec Ondrej Repa konal v kauze Mariána K. ako prokurátor. Advokát Marek Para hovorí o pochybnostiach s pridelením spisu na Najvyššom súde. „Je celkom evidentné, že s týmto pridelením takto účelovo vybranému sudcovi nemôže byť niečo v poriadku," podotkol Para.

Ďalšie dôležité správy

Partner investičnej skupiny Penta Jaroslav Haščák.
Neprehliadnite

Štát sa ospravedlnil Jaroslavovi Haščákovi za nezákonné stíhanie a väzbu