Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) tvrdí, že vládny kabinet ho podporil jednohlasne a ministri nemali k nemu žiadne výhrady. Uviedol to po pondelkovom rokovaní vlády.

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)
Neprehliadnite

Heger stojí za Mikulcom, Krajniak má s ním ľudsky dobrý vzťah a Sulík chápe výhrady Pčolinských

Tvrdí, že pokiaľ nebude rokovanie parlamentu v utorok (15. 6.) v utajenom režime, tak by predseda Smeru-SD a poslanec Národnej rady SR Robert Fico nemal čítať utajenú správu, pretože ide o porušenie zákona. ,,Ani poslanec by nemal verejne narábať s utajovanými skutočnosťami," povedal Mikulec.

Od pondelkového stretnutia s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) a ministrom práce Milanom Krajniakom (Sme rodina) Mikulec očakáva, že sa porozprávajú.

Poslanec NR SR Peter Pčolinský a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (obidvaja Sme rodina). FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Top 5 udalostí v politike: Ofenzíva Pčolinských a viditeľná vojna policajtov

Vláda nesúhlasí s návrhom skupiny poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra. Rozhodla o tom na svojom pondelkovom rokovaní.

EXTRAVAGANTNÉ
Spod rukáva
mu vytŕča aj
skromnejší kúsok
značky Vostok
Europe za 320 eur.
Neprehliadnite

Vláda nesúhlasí s návrhom na vyslovenie nedôvery ministrovi Mikulcovi

Odvolávať Mikulca chce opozícia, mimoriadne rokovanie parlamentu inicioval Smer-SD v súvislosti s podozreniami o manipulovaní vyšetrovania viacerých káuz istou skupinou v rámci silových zložiek.

Pochybnosti mali vyplynúť zo správy Slovenskej informačnej služby (SIS). Parlament má o návrhu na vyslovenie nedôvery Mikulcovi rokovať v utorok od 9.00 h.