O osude majetku L. Bašternáka rozhoduje Okresný úrad v Bratislave, ktorého prednostom je nominant ministerstva vnútra Maroš Karšňák. Na základe odsudzujúceho rozsudku krajského súdu hlavného mesta prišiel kedysi neohrozený podnikateľ nielen o slobodu ale aj o majetok.

V realite však v prospech štátu z hodnotnejších vecí prepadol len luxusný byt v Bonaparte, kde býva Robert Fico. Zvyšok stihol L. Bašternák previesť na svojich príbuzných.

Okresný úrad už 3. apríla vybral konkurzného správcu, ktorý bude zabezpečovať súpis a speňažovanie Bašternákovho majetku, ako aj prípadných pohľadávok jeho veriteľov. Podrobné pokyny, ako postupovať, však bude dostávať od Okresného úradu.

Meno nového konkurzného správcu okresný úrad ešte nezverejnil. Hovorca rezrtu vnútra Peter Lazarov to pre TREND zdôvodnil slovami, že pokiaľ ho do funkcie neustanoví príslušný súd, nemôžu poskytnúť žiadne bližšie informácie.

Okresný súd cez svojho hovorcu Pavla Adamčiaka uvádza, že ani po týždni neobdržal od úradu žiadny návrh na vymenovanie správcu, a tak vo veci nemôže konať. Pokiaľ sa neuzavrie poštársky kolobeh medzi súdom a okresným úradom, nemôže byť ani riadne vyhlásený konkurz.

Nie je systém, strihali papieriky

Úradníci však aspoň priblížili, akým spôsobom vybrali dôležitú osobu konkurzného správcu. Na začiatok rezortný hovorca zdôraznil, že zákon im v tomto prípade nedáva žiadne pokyny, ako majú postupovať. V praxi im teda nič nebráni, aby meno správcu vybrali celkom ľubovoľne. Napriek tomu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa