Bývalý minister vnútra Tomáš Drucker neodišiel z funkcie pre dosluhujúceho policajného prezidenta Tibora Gašpara, myslí si predseda Smeru. Tvrdí, že Drucker sa „len jednoducho naplašil dusenia zo strany médií, lebo nebol schopný vysvetľovať svoje veci z minulosti“.

V rozhovore s Pravdou sa R. Fico vyjadril k bývaniu u podnikateľa podozrivého z daňových podvodov Ladislava Bašternáka. Už pred dvoma rokmi verejnosti sľúbil, že sa odsťahuje, no zatiaľ nenašiel dom, ktorý by sam u páčil a nevlastnil by ho nik pochybný.

„Mal som pokusy, ale dnes nájsť bývanie v Bratislave bez toho, aby nebolo historicky zaťažené ľuďmi, ktorí boli takí alebo onakí, je takmer nemožné. Našiel som si jeden dom, ale medzi jeho predchádzajúcimi vlastníkmi bola aj jedna dlhoročne odsúdená osoba. Potom som si našiel druhý dom, ten bol zase napojený na nejakých škaredých podnikateľov. Nepotrebujem ísť teraz z kaluže do blata,“ vysvetľoval v rozhovore.

Spoločným menovateľom oboch vystúpení bola Ficova kritika prezidenta Andreja Kisku, ako aj protestujúcich ľudí v uliciach. „Už by sme sa mali všetci trošku upokojiť,“ povedal v TA3.

Odmieta tvrdenia, že súčasný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) je „jeho predĺženou rukou“. „My si rozumieme, sme dobrý tandem, no nemožno ho brať ako moju predĺženú ruku,“ povedal R. Fico.

Poslanec R. Fico sa bližšie nevyjadroval k podrobným obvineniam jeho exministrov, ktoré médiám poskytol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko. Takisto neodpovedal na viackrát položenú otázku o tom, kto mu dal informácie o daňových záležitostiach šéfa OĽaNO Igora Matoviča.