Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) chýbal na nedeľňajšej mimoriadnej schôdzi parlamentu, v ktorej sa malo hlasovať o novele zákona o využívaní covid preukazov pri pandemických opatreniach. Kritiku na jeho neprítomnosť vyslovila opozícia a primárne šéf strany Smer-SD Robert Fico. Bývalý premiér pre neprítomnosť B. Kollára žiadal rokovať až po jeho návrate.

„Túto schôdzu zvolal (Boris Kollár) v piatok preto, aby dotiahol kšeft s nákupom bytov za miliardu. Ste sa pekne dohádali a urobili ste skvelý kšeft. OĽaNO bude kupovať obrovské množstvo testov za stovky miliónov eur a samozrejme Sme rodina za to dostane miliardu na kšefty s developermi. Prosím potvrďte, a v tom bude môj procedurálny návrh, potvrďte, či je pravda, že vás poveril predseda Národnej rady, aby ste riadili ďalej túto schôdzu a odišiel na dovolenku,“ povedal šéf Smeru pred poslancami. 

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na 17. rokovanie vlády, ktoré sa uskutočnilo v súvislosti s návrhom poslancov NR SR na vyslovenie nedôvery voči nemu 14. júna 2021 v Bratislave.
Neprehliadnite

Odvolávanie Mikulca sa presúva na september, parlament nebol uznášaniaschopný

Predseda parlamentu sa ale neukázal ani v pondelok, kedy bolo na schôdzi naplánované odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Pre fakt, že plénum nebolo uznášaniaschopné sa nakoniec odvolávanie šéfa rezortu vnútra nekonalo.

S vysvetlením svojej neprítomnosti prišiel neskôr samotný predseda parlamentu, píše portál pluska.sk. Mal ísť svojej mame odniesť lieky. „Na otočku som bol za svojou 83-ročnou mamou. Naschvál som si vybral víkend, inak som bol celý týždeň v práci," povedal denníku. Kam za svojou mamou cestoval už však nespresnil.

B. Kollár zároveň poprel slová R. fica o tom, že išiel na rekreáciu. „Nie, neodišiel som na dovolenku. V utorok som normálne v práci. Dovolenku plánujem až v auguste," doplnil.