Mohli by sme teraz podrobne opisovať nespočetné dôvody, prečo sú vyjadrenia expremiéra nepresné a nebezpečné – od naznačovania, že zneužíval štát na sledovanie radových občanov, až po to, že organizátori majú v skutočnosti transparentný účet so stovkami mien podporovateľov – túto úlohu však prenecháme iným.

Zameriame sa skôr na to, prečo organizátori protestov Za slušné Slovensko Robertovi Ficovi prekážajú tak veľmi, že sa mu kvôli nim rúca dvanásť rokov budovaný imidž.

Fico už len útočí. No a čo?

Aby sme pochopili, ako hlboko v problémoch sa Robert Fico topí, musíme sa vrátiť o štyri roky dozadu. Keď so všetkou pompéznosťou ohlasoval v starej Národnej rade kandidatúru na prezidenta s oportunistickou časťou slovenských elít za chrbtom a vlajkami nad hlavou, mal za sebou 8 rokov víťazstiev a pred sebou pokojných päť (či desať) rokov v prezidentskom paláci.

Teraz, o tri neúspešné voľby neskôr, sa jeho možnosti zúžili na postupnú politickú smrť alebo náhly odchod do zabudnutia. Richard Sulík by ešte doplnil tretiu možnosť, predčasný dôchodok v base.

Expremiér nesie prehry mimoriadne ťažko, a niet sa čo čudovať – zlyháva mu 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa