"Opozícia nie je schopná programovo poraziť Smer. Aj preto za opozíciu úlohu opozičného boja preberajú niektoré médiá," otvoril predseda Smeru Robert Fico na brífingu. Okrem iného už tradične zaútočil na lídra PS/Spolu Mareka Trubana či exprezidenta Andreja Kisku.

Akékoľvek stretnutie s Marianom Kočnerom v kontexte, v akom sa o tom píše v prepisoch zverejnených Denníkom N, kategoricky odmietol. "Môžeme ísť na detektor lži, ja som sa nikdy nestretol s M. Kočnerom tak, ako to spomína Denník N," vyhlásil R. Fico. Tvrdí, že meno politika býva často zneužívané na rôzne ciele a v takomto kontexte ho mohol spomínať aj M. Kočner.

Kočner si mal podľa uniknutej komunikácie písať krátko po vražde Jána Kuciaka, ako Smeru zachraňuje riť. "Už im zachraňujem. V nedeľu mám stretko s Hranolom. Strašne ho pošlem do pi...:)," písal Kočner podľa Denníka N. Výrazom Hranol myslí R. Fica, táto prezývka mu prischla na základe vyjadrení niektorých satirických internetových stránok.

Na otázku, či si s M. Kočnerom tyká, neodpovedal. Priznal, že sa s ním viackrát stretol, no odmietol, že by sa niekedy rozprávali o strane Smer či o jej fungovaní.

Zverejňovanie komunikácie považuje R. Fico za "verejné zneužívanie neoverenej sms komunikácie M. Kočnera." Opakovane zaútočil taktiež na médiá, vrátil sa aj k slovným spojeniam ako mediálny džihád, ktoré začal používať už dávnejšie v súvislosti s viacerými medializovanými podozreniami voči Smeru aj osobe R. Fica.