„Definitívne v utorok rozhodneme o programových prioritách, ktoré by boli súčasťou programového vyhlásenia vlády," povedal R. Fico s tým, že dnes neriešili žiadne personálne otázky, ani rozdelenie postov. „Riešili sme programové prieniky. Nenašli sme také témy, ktoré by nás rozdeľovali," vyhlásil. R. Fico verí, že v utorok priority schvália a potom pristúpia k diskusii o pomeroch vo vláde a NR SR.

Predsedovia ostatných strán, Andrej Danko (SNS), Radoslav Procházka (Sieť) ani Béla Bugár (Most-Híd) medzi novinárov neprišli.

Na rokovaní o programových prioritách sa zúčastnil aj minister financií Peter Kažimír. Rokovanie trojčlenných delegácií pod vedením predsedov Smeru-SD, SNS, Most-Híd a Sieť inicioval premiér Robert Fico, ktorého prezident Andrej Kiska poveril zostavovaním nového kabinetu. Sieť a Most-Híd prijali pozvánku na rokovanie po tom, čo SNS oznámila, že nevstúpi do koalície s pravicovými stranami.

Ak strana Sieť podpíše koaličnú zmluvu so stranou Smer-SD o vytvorení vlády, členstva v nej sa vzdajú poslanci Miroslav Beblavý, Simona Petrík a Katarína Macháčková.

„Koaličné rozhovory k vzniku vlády vedenej Smerom sú podľa nás, predstaviteľov Siete, nielen porušením jasných predvolebných záväzkov, ale aj prísľubov, ktoré sme všetci dali," povedal na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave Miroslav Beblavý.