Čo na tom, že banky už roky síce zarábajú, ale ich ziskovosť zďaleka nedosahuje také šialené čísla, s akými sa vytasil poslanec Robert Fico. Navyše profit sa im postupne scvrkáva. Čo na tom, že na uletenosť návrhu poukazuje Národná banka Slovenska. Mimochodom, na čele s bývalým top smerákom, ktorý dokázal opustiť potápajúcu sa loď včas a našiel si teplé miesto guvernéra. Aj preto sa jeho kritika bankového odvodu javí prinajmenšom farizejská, keďže sám odvod v minulosti podporoval. Ale bola iná doba, všakáno.

Ozvala sa aj Slovenská banková asociácia. Pripomenula R. Ficovi, že banky platia do štátnej kasy miliónové dane ročne a na odvode už tiež zaplatili viac ako miliardu eur. V podstate sú zdaňované dvakrát.

Inkvizítor Fico

Argument predsedu Smeru, že zisk je zlý a vysoký profit ešte horší, a preto sa musí zdaniť, pripomína argumenty stredovekej cirkvi. Tá tvorbu zisku aj úroky vyhlasovala za hriech. Lenže financiám sa musel aj vtedy niekto venovať, čo boli zvyčajne Židia, templári či Taliani. Aj preto ich cirkev vykresľovala ako antikristov a sem-tam na nich usporiadala pogromy. Samozrejme, úžernícky majetok im zhabala. Peniaze nesmrdia. Teraz ide bankárov lynčovať bohorovný R. Fico, ktorý síce chcel byť dobrý katolík, ale nevydalo. Taká bola doba.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa