O demisii hovoril aj na Facebooku, neskôr Úrad vlády poslal stanovisko, kde označil informácie o zvažovanej demisii za dezinterpretáciu. „Robert Fico v žiadnom prípade nespájal možnosť demisie s protestmi v uplynulých dňoch. Naopak, opäť zdôraznil, že rešpektuje právo ľudí slobodne vyjadriť svoje názory,“ píše sa v stanovisku. Úrad vlády tvrdí, že cieľom slov o demisii bolo ukázať verejnosti, aká iná alternatíva voči Smeru existuje.

Príspevok od Roberta Fica.

Na HNClube premiér Fico vyhlásil, že nepotrebuje počúvať ľudí, ktorí mu pod oknom vykrikujú, že ho zastrelia ako Ceausescua a rovnako ho nebaví počúvať od opozičných politikov, ktorí v živote nič nedokázali, že je čvarga. „Ak si niekto myslí, že nás dlhodobo budú prefackávať, budú nám brnkať po nose, tak použijem ten režim, ktorý som naznačil. V júni 2015 – nech sa páči, ukážte Slovensku, aká je alternatíva pre tento štát,“ zopakoval predseda vlády svoju vyhrážku.

„Už vidím Matoviča, Hlinu, Lipšica, Freša, Bugára a Figeľa, ako budú sedieť u prezidenta ako päť svätých a hľadať riešenia,“ poznamenal. Súčasné opozičné strany podľa Fica neponúkajú žiadnu alternatívu a niektoré z nich nie sú ani hodnotovo vybavené. „Skúste dnes hodiť do nejakej strany, ktorá nie je hodnotovo vybavená, nejakú hodnotovú otázku a pozabíjajú sa,“ dodal s tým, že len stabilné politické strany sú schopné posunúť krajinu ďalej. Ak by v roku 2016 po parlamentných voľbách vznikla koalícia súčasných opozičných strán, Fico jej dáva životnosť asi sedem mesiacov.

Premiér v utorok zároveň na HNClube odmietol, že by sa chystal odísť z politického života. „Som predseda vlády a predseda strany a mojou úlohou je pripraviť a priviesť Smer do volieb v roku 2016. Zatiaľ sa nemení nič na tom, že by som chcel byť lídrom tejto kandidátky a opätovne sa chcem pokúsiť získať slovenskú verejnosť na svoju stranu,“ ukončil.

Vzťah s Putinom ochladol

Premiér Robert Fico v utorok avizoval, že pripravuje oficiálnu návštevu Moskvy, termín cesty ešte stále hľadá. „Nie je žiadne tajomstvo, že pripravujeme cestu do Ruska na úrovni predsedu vlády, pretože sú významné hospodárske projekty, ktoré musíme posunúť ďalej,“ uviedol premiér.

Svoju komunikáciu s ruským prezidentom Vladimirom Putinom označil Fico za štandardnú. Priznal však, že v súčasnom napätom období nie je na takej úrovni, ako to bolo v minulosti.

Fico dnes tiež okrem iného uviedol, že na Ukrajine je až 70-percentné riziko veľkého vojenského konfliktu. Premiér zverejnenú informáciu nechápe ako strašenie ľudí.

„Mám takúto informáciu a ja ju považujem za relevantnú, že ak nezačneme hovoriť o mierových plánoch, tak možno tá miera pravdepodobnosti je ešte vyššia ako 70 percent. Ja tomuto zdroju verím,“ dodal Fico. Premiérovi to povedal zdroj z Nemecka, ktorý však Fico nechcel menovať. „Hovorím o priamom vojenskom konflikte. Nehovorím o konflikte Rusko – Ukrajina, ale o veľkom konflikte,“ uviedol predseda vlády.