Predseda Smeru-SD Robert Fico označil prípadnú aj predvolebnú spoluprácu s mimoparlamentným Hlasom-SD za najprirodzenejšiu. Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini v tom vidí kalkul a politickú taktiku.

Fico zdôraznil, že Smer-SD chce presadzovať veci dôležité pre slovenskú sociálnu demokraciu. „Máme záujem na vytvorení predvolebnej spolupráce, ak to niekto myslí vážne so stabilnou vládou, vládou, ktorá vráti naspäť charakter právneho a sociálneho štátu. Môže to byť len blok Smeru a Hlasu,“ povedal.

Na otázku, či by si vedel predstaviť spoluprácu s Borisom Kollárom a Sme rodina, neodpovedal. Podčiarkol, že Smer-SD nekomentuje prieskumy a nehovorí, s kým by vedel alebo nevedel vládnuť. Podstatné budú podľa neho výsledky volieb, pričom strany nad päť percent majú právo rokovať.

„Minister Mikulec dal nezákonný pokyn policajnému prezidentovi, aby prerušil policajný zásah proti mafiánom-udavačom vďaka čomu dvaja ušli. Prečo tak urobil? Lebo Mikulcovi slúžia na krivé výpovede a falošné obvinenia vďaka ktorým desiatky nevinných ľudí sedia vo väzbe. Za to im musí Mikulec pomáhať a kryť ich trestnú činnosť,“ reagoval Robert Fico na to, že koalícia odmietla rokovať o návrhu Smeru-SD na odvolanie ministra vnútra.
Neprehliadnite

Fico vyzval Hlas-SD na vytvorenie bloku, ba nevylúčil ani zlúčenie. Vidí zisk 40 percent hlasov

Pellegrini v súvislosti so Smerom-SD poznamenal, že v opozícii si partnerov nevyberáte. Opätovne stranu kritizoval za to, že im nedodala chýbajúce podpisy pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolávanie premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). Myslí si, že na nej by sa dalo baviť aj o témach, ktoré chce riešiť Smer-SD.

Zároveň deklaroval, že do volieb pôjde Hlas-SD ako samostatná strana. „Teraz sa umelo vtláčať do spolupráce je absolútne zbytočné. Je to len taktika z tej strany, z ktorej ponuka prichádza. Nič úprimné na tom nehľadajte, je to obyčajný politický chladnokrvný kalkul,“ reagoval Pellegrini na Ficove slová.

Z povolebnej spolupráce vylúčil len ĽSNS. Ak Hlas-SD uspeje vo voľbách a bude si môcť vyberať, kritériom pre Pellegriniho bude to, čo chce ktorá strana robiť pre zlepšenie života ľudí na Slovensku.

 

Kollár Pellegrini
Neprehliadnite

Kollár nechce pustiť „smerácku mafiu“ k moci. Pellegrini je k spájaniu so Smerom rezervovaný