Predseda Smeru-SD Robert Fico hovoril na utorkovej tlačovej konferencii o ďalších podozreniach z možného manipulovania vyšetrovania. Nekonkretizoval prípady, ktoré mohli byť manipulované, ani akej trestnej veci sa mali týkať..

Fico prečítal údajný úradný záznam vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) o tom, že istý svedok s prezývkou „Tiger" sa mal dohodnúť s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), že ak bude vypovedať v istom konaní, dá mu prokurátor „pokoj a nebude ho riešiť za jeho veci". Tvrdí, že tento úradný záznam potvrdzuje manipuláciu s trestnými stíhaniami. Vyšetrovateľ, ktorý záznam napísal, je podľa Fica aktuálne činným vyšetrovateľom NAKA a žiadne obvinenie voči nemu nie je.

Šéf strany uviedol, že v zázname spomínaný svedok zrejme chcel kriminalizovať iného človeka, bývalého policajta. Mohlo ísť podľa Fica o pomstu, pretože spomínaný bývalý policajt „natrel tohto svedka v inom konaní", a preto sa mal dohodnúť s prokurátorom ÚŠP. „Nebudem hovoriť meno bývalého policajta, nebudem radšej hovoriť ani prípady, ktorých sa to dotýkalo," uviedol s tým, že chce nechať istú mieru anonymity „statočnému vyšetrovateľovi", ktorý to odmietol urobiť, keďže mu ponúkali svedka na objednávku.