Ide mu len o jedno. Spochybniť legitimitu kritiky a svojprávnosť oponenta, označiť ho za bábku iných, temných zahraničných síl, ktoré konajú proti záujmom krajiny, a ešte k tomu ho otrasne dourážať. Cieľom je odvrátiť útok, prehodiť výhybku a rozdeliť dezorientovanú spoločnosť.

Takto zákerný ťah využil už mnohokrát, ale vytiahnuť G. Sorosa, ktorého používajú všetci konšpirátori sveta vrátane maďarského autoritatívneho premiéra Viktora Orbána ako vonkajšieho nepriateľa, je smutnou ukážkou psychickej kondície R. Fica.

Na prvý pohľad sa javí, že premiér stále nepochopil, ako sa Slovensko za posledný týždeň zmenilo. Po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej a po následnom zverejnení Kuciakovho posledného textu o prepojení talianskej mafii a politiky. Priemerne duševne zdravému človeku sa vidí, že toto sa už nedá nijako rozchodiť, že stav, do ktorého nás priviedli Ficove oligarchické vlády, je neúnosný a musí padnúť.

Je v zásade jedno, či R. Fico nechápe alebo len nechce chápať súvislosti. Keď v televízii rozpráva nehoráznosti typu, že

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa