Americký farmaceutický koncern Pfizer oznámil za 2. štvrťrok výrazný rast tržieb aj zisku a zároveň zlepšil odhad celoročných výsledkov. Hospodárenie za 2. štvrťrok podporilo viacero produktov, medzi nimi aj vakcína spoločnosti proti ochoreniu covid-19.

Pfizer v stredu informoval, že za 2. štvrťrok dosiahol čistý zisk 5,56 miliardy dolárov, čo medziročne znamená rast o 59,3 percenta. Na akciu dosiahol zisk 98 centov.

Zisk upravený o mimoriadne položky dosiahol 6,08 miliardy dolárov. Na akciu tak zaznamenala spoločnosť zisk 1,07 dolára oproti 62 centom/akcia v rovnakom období minulého roka. Pfizer v upravenom zisku prekonal očakávania analytikov, ktorí počítali s jeho rastom iba na 97 centov/akcia.

Holandsko od soboty zrušilo takmer všetky protipandemické opatrenia v krajine. Posledným pravidlom, ktor
Neprehliadnite

Priepastný rozdiel. Očkovaní vakcínou Pfizer majú 10-krát viac protilátok oproti Sinovacu

Tržby Pfizeru vzrástli medziročne o 92,5 percenta na 18,98 miliardy dolárov, keď pred rokom vykázala firma tržby pod 9,9 miliardy dolárov. Aj v tomto ukazovateli spoločnosť prekonala očakávania. Výrazne sa pod to podpísali tržby z predaja onkologických liekov a liekov na vzácne choroby, ale aj tržby z predaja vakcíny proti ochoreniu covid-19.

Vakcína by mala výrazne ovplyvniť výsledky aj za celý rok 2021. Ako Pfizer informoval, za celý rok počíta s tržbami z vakcíny na úrovni 33,5 miliardy dolárov

Celkové tržby odhaduje Pfizer teraz na úrovni 78 miliárd až 80 miliárd dolárov. V predchádzajúcej prognóze z mája počítal s tržbami od 70,5 miliardy do 72,5 miliardy dolárov. Upravený zisk na akciu očakáva v rozmedzí od 3,95 do 4,05 dolárov, zatiaľ čo v máji počítala so ziskom od 3,55 do 3,65 dolára/akcia.