Finančná správa (FS) SR upozornila na podvodníkov, ktorí chcú v jej mene zneužiť osobné údaje a vylákať peniaze. Neznámy páchateľ vytvoril podvodnú webstránku v jej mene a prostredníctvom tejto falošnej webstránky sa od klientov snaží vylákať osobné údaje po vyplnení zverejneného formulára na vrátenie platby. Finančná správa vyzvala klientov na obozretnosť.

Prešov: Finančná správa zasiahla v kraji proti podvodníkom s čínskym textilom
Neprehliadnite

Finančná správa odhalila podvod na daniach a cle za 51 miliónov eur

„Objavili sa ďalší podvodníci, ktorí sa vydávajú za finančnú správu. Snažia sa od daňovníkov vylákať ich osobné údaje. Vytvorili na to falošnú webstránku vydávajúcu sa za portál finančnej správy. Klientom odporúčame, aby na túto stránku neklikali a neposkytovali žiadne svoje údaje,“ uviedla hovorkyňa FS Martina Rybanská.

Finančná správa vyzvala verejnosť, aby takéto formuláre nevypisovali a obrátili sa na políciu. Klientom odporučila, aby nevypisovali svoje osobné alebo prihlasovacie údaje do webstránok, ktoré sú akokoľvek podozrivé alebo nemajú dôvod požadovať podobné informácie. Najnovší pokus podvodníkov už FS rieši spolupráci s kompetentnými orgánmi.