Príspevky amerických užívateľov sociálnej siete Facebook týkajúce sa novembrových prezidentských volieb budú od štvrtka dopĺňané o odkazy na volebné informácie, ktoré sociálna sieť považuje za spoľahlivé. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Facebook chce týmto krokom bojovať proti šíreniu dezinformácií ohľadne amerických volieb. Odkazy presmerujú čitateľov na nové Volebné informačné centrum, ktoré je podobné tomu, aké sociálna sieť vytvorila po vypuknutí pandémie Covid-19. Užívatelia tam budú mať prístup k oficiálnym zdrojom a aktualitám týkajúcim sa novembrových volieb.

WA 25 archív Green Bay - Na archívnej snímke z 25. júna 2020 americký prezident Donald Trump  máva po prílete na medzinárodnom letisku Green Bay. Irán vydal v pondelok zatykač na amerického prezidenta Donalda Trumpa a požiadal Interpol pri jeho zadržaní. Informovala o tom agentúra AP. Dôvodom vydania zatykača na šéfa Bieleho domu a niekoľko desiatok ďalších osôb je to, že im Teherán pripisuje zodpovednosť za útok amerického dronu, pri ktorom bol 3. januára v irackej metropole Bagdad usmrtený vel
Neprehliadnite

D. Trump zakáže aplikáciu TikTok, vraj slúži pre čínsku spravodajskú činnosť

Nedávny audit odhalil, že v súvislosti s americkými voľbami spoločnosť Facebook nezasiahla proti „zasahovaniu prezidenta a ďalších, ktorí sa pokúšali zneužívať dezinformácie za účelom vytvárania zmätku a narúšania hlasovania".

Riaditeľ Centra pre občianske médiá Technologického inštitútu štátu Massachusetts Ethan Zuckerman vyslovil obavy, že ak každý príspevok obsahujúci slová ako „hlasovanie" alebo „voľby" dostane informačný odkaz, ľudia tieto odkazy začnú ignorovať. Spoločnosť Facebook očakáva, že nové volebné centrum dosiahne na najmenej 160 miliónov užívateľov v USA. Technologické spoločnosti Twitter a Google, ktorá vlastní databázu videí YouTube, podnikajú podľa agentúry AP podobné kroky.