Firma Beat Games sa po akvizícii stane súčasťou Oculus Studios. Akvizíciu oznámili na Twitteri obe firmy. Cena a detaily transakcie zatiaľ nie sú známe.

„Beat Saber začal ako malý nezávislý projekt a v živote by som nepredpokladal, že ho čakajú také bláznivé veci, aké sa udiali počas minulého roka. Som za to veľmi vďačný a verím, že tento krok nám pomôže vytvoriť veľa úžasných vecí – rýchlejšie, ľahšie a za pomoci mimoriadne talentovaných ľudí,“ vyhlásil na Twitteri programátor a herný dizajnér J. Ilavský.

Facebook kúpil herné štúdio slovenských programátorov, ktorí vytvorili hit

Ján Ilavský (vľavo) a Vladimír Hrinčár Zdroj: archív Jána Ilavského

Beat Saber je rytmická hra, v ktorej hráč využíva dva svetelné meče inšpirované filmovou sériou Hviezdne vojny. V rytme hudby seká kocky, ktoré sa na neho rútia vo svete virtuálnej reality. Aby to nebolo také jednoduché, kocky treba trafiť aj v správnom smere, ktorý ukazujú šípky a mečom správnej farby – červenej alebo modrej. Hudobný podklad je voliteľný, vývojári postupne začali spolupracovať aj s najväčšími hviezdami hudobnej scény ako Imagine Dragons.

Hru si za prvé tri týždne po vydaní kúpilo 100-tisíc ľudí pri cene 20 eur alebo 30 dolárov. V súčasnosti je hra dostupná na

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa