Podnikateľa Dušana Bočkaya nevydierali policajti, ale vedome platil za služby v súvislosti so zahladením jeho trestnej činnosti. Vyplýva to zo stredajšej výpovede svedkyne Martiny Krištofovej na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku.

Za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku sú v tejto veci obvinení bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter G. a bratislavský expolicajt Ladislav V. V prípade dokázania viny pred súdom im hrozí trest odňatia slobody v trvaní od desiatich do 15 rokov. Podnikateľ v prípade figuruje ako poškodený.

Veci nešli dobre, milión nezabral

Bývalá partnerka majiteľa a konateľa spoločnosti Bepol spomenula, ako viezla Bočkaya do Trnavy. „On si odbehol a vrátil sa s tým, že vec je vybavená,“ povedala. Neskôr bol podľa nej nervózny a tvrdil, že veci nejdú tak, ako mu sľúbili.

Bočkay jej mal povedať, že bývalému šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítovi Makóovi (na titulnej snímke) dal dovedna jeden milión eur. „Spomínal, že do troch-štyroch rokov by to mal mať na daňovom úrade vyriešené. Keďže sa s vecou nič nedialo, vymyslel plán, že udá ľudí, ktorí mu mali pomáhať, za vydieranie. Čo, samozrejme, urobil,“ spresnila.

Na snímke je bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó ktorý tvrdí, že Dušan Kováčik sa v roku 2017 angažoval pri prepustení bossa takáčovcov Ľubomíra Kudličku na slobodu.
Neprehliadnite

Makó sa mal stretávať s Ficom. Kajúcnik tvrdí, že šéf Smeru mu dával úlohy

Rokovanie v saune

Dušan Bočkay pred samosudkyňou Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) vykreslil iný scenár. Podľa neho skupina ľudí, zrejme riadená Ľudovítom Makóom, za vyriešenie situácie so zaistením majetku jeho firmy žiadala, aby zaplatil 400-tisíc eur. V roku 2018 mu to mal povedať spomínaný bývalý šéf SIS Peter G.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa