Exprezident a bývalý predseda strany Za ľudí Andrej Kiska vedel o tajných konšpiračných poradách Norberta B. Uviedol to na sociálnej sieti s tým, že ako hlava štátu mal prístup k rôznym ľuďom a informáciám. „Človek, ktorý mi to povedal, možno povie oveľa viac. Je jasné, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) ešte nedosiahla na vrchol pyramídy," uviedol Kiska.

Na snímke expremiér a opozičný poslanec Robert Fico (Smer-SD) počas 12. schôdze Národnej rady SR v Bratislave v stredu 16. septembra 2020. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Pozornosť polície je teraz potrebné obrátiť na Fica a Kaliňáka, tvrdí SaS

Exprezident hovorí, že jeho meno sa vyskytuje vo výpovediach zadržaných policajtov z akcií Očistec či Božie mlyny. Vedel tiež, že bývalý policajný prezident Tibor G., ktorého súd cez víkend poslal do väzby, je dosadený exministrom vnútra za Smer-SD Robertom Kaliňákom ako sluha. „Mali v rukách celú políciu a prokuratúru, preto si trúfli aj na prezidenta," poznamenal Kiska.

Pokračuje, že polícia sa zaoberala rýchlo a operatívne vecami, ktoré expremiér Robert Fico (Smer-SD) avizoval. Kiska tvrdí, že Fico vždy „presne vedel, čo polícia robí proti jeho politickým oponentom". Exprezident sa pýta, kto dával polícii politické objednávky.

Odchod obvinených v kauze
Neprehliadnite

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar bude stíhaný väzobne

NAKA v rámci akcie Očistec zadržala viacerých policajných exfunkcionárov. Skupina okolo nitrianskeho podnikateľa a väzobne stíhaného Norberta B. mala pozostávať z 13 obvinených. Šesť z nich bude stíhaných väzobne. Rozhodnutia nie sú právoplatné, rozhodovať bude Najvyšší súd SR.

Pracovný snem strany SMER-SD na Súmračnej ulici v BA
Na obr: predsedníctvo Smer-SD
Róbert Fico
Neprehliadnite

Fico vidí za niektorými krokmi polície snahu poškodiť stranu Smer-SD