„Ešte raz a zrozumiteľne. Medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim nie je rozdiel. Jeden smerák, druhý smerák. Jeden zlodej, druhý zlodej. Jeden mafoš, druhý mafoš,“ vyjadril sa bývalý minister obrany Ľubomír Galko.

Dopĺňa, že to, že je Pellegrini oportunistom, ktorý je ochotný pod tlakom médií meniť kurz a „točiť sa ako ventilátor“, je skôr priťažujúcou, než poľahčujúcou okolnosťou.

Spomína mafiánsku a smerácku družinu

Médiá obviňuje z toho, že sa pokúšajú vyrábať akési kozmetické rozdiely medzi Ficom a Pellegrinim.

„Legitimizovať Petra Pellegriniho, proste tlačia do vlády mafiána, smeráka a jeho mafiánsku a smerácku družinu. Je to z ich strany odsúdeniahodné konanie, je to z ich strany neospravedlniteľné pošliapavanie pamiatky jedného z nich - nebohého Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej,“ napísal na sociálnej sieti.

Podľa neho budeme o spravodlivosti snívať

Spomínaný status však nebol prvým, v ktorom exminister spomína Fica či Pellegriniho.

Minulý piatok, 19. augusta, sa vyjadril aj k bývalej štátnej tajomníčke Jankovskej, ktorá sa postavila pred súd. V statuse ju označil za Ficovu a Pellegriniho „kamošku".

„Samozrejme, a treba to neustále pripomínať, aby sme vedeli, o čo sa momentálne hrá, ak to tu celé v najbližších dňoch d*bne a hentí sa vrátia k moci, môžeme o takýchto procesoch a nejakej spravodlivosti a právnom štáte len snívať,“ uzavrel.

Ďalšie dôležité správy

Spolupráca: Smeru pomáhalo zbierať podpisy za referendum o predčasných voľbách aj mimoparlamentné hnutie Republika. Šéfovia strán Robert Fico a Milan Uhrík si preto na znak úspešnej spolupráce podali vo videu ruky. Všimnite si zladené kravaty s referendovými škatuľmi aj ich rovnaké založenie rúk.
Neprehliadnite

Demokracia vyhovuje Ficovi a Uhríkovi iba na ceste k moci. Koalícia sa na ich výslnie prizerá