Agentúra AKO vykonala v poslednom novembrovom týždni exkluzívny prieskum pre TREND s cieľom zistiť dôveryhodnosť vládnych politikov a ich riešení koronakrízy. Prieskum bol robený na reprezentatívnej vzorke tisíc respondentov.  

Igor Matovič podľa prieskumu nenaplnil očakávania spojené s riadením krajiny, keď pre najväčšiu časť respondentov (38 percent) nenaplnil očakávania vôbec. Viac ako 60 percent opýtaných tvrdí, že ich nenaplnil vôbec alebo len málo. Naopak, úplne splnil očakávania ôsmych percent respondentov a pre štvrtinu opýtaných ich splnil pomerne.

Riadenie rezortu zdravotníctva Marekom Krajčí vyšlo pre súčasného ministra o niečo pozitívnejšie, keď vôbec nesplnil očakávania štvrtiny opýtaných a pre ďalšiu štvrtinu opýtaných ich splnil iba málo. Viac ako polovica opýtaných ostala sklamaná. Naopak, úplne splnil očakávania desatiny opýtaných a pre takmer 30 percent respondentov ich splnil pomerne.

V prieskume sa agentúra pýtala aj na to, ako zvládla prípravu na druhú vlnu pandémie slovenská vláda. Najväčšia časť respondentov, viac ako 30 percent, sa vyjadrila, že ju úplne podcenila. Druhá najväčšia skupina a o podobnej veľkosti sa domnieva, že ju trocha podcenila. Takmer 60 opýtaných si tak myslí, že vláda prípravu na covid podcenila. Naopak, iba sedem percent opýtaných si myslí, že ju nepodcenila vôbec a 27 percent si myslí, že ju zvládla dobre.

Posledná otázka prieskumu cielila na najdôveryhodnejšieho politika spojeného s riešením pandémie. Ním sa ukázal Richard Sulík, ktorý je dôveryhodný pre 58 percent opýtaných a nedôveryhodný pre tretinu z nich. Na druhom mieste sa umiestnil minister zdravotníctva, ktorý je dôveryhodný pre polovicu opýtaných.

Odpovede na otázku potvrdili nedôveryhodnosť Igora Matoviča pri riešení covidu, keď pre viac ako polovicu opýtaných je premiér nedôveryhodný. Naopak, dôveruje mu 39 percent opýtaných. Opoziční politici boli pre respondentov viac nedôveryhodní ako dôveryhodní. Naopak, dôveryhodnosť si udržala okrem Richarda Sulíka aj Jana Bittó Cigániková.