Bývalý nemecký spolkový kancelár Gerhard Schröder sa bráni proti rozhodnutiu rozpočtového výboru nemeckého parlamentu, ktorý obmedzil jeho výsady bývalého kancelára. TASR správu prevzala vo štvrtok z agentúry DPA.

Činnosť kancelárie je pozastavená

Schröder sa podľa svojho právnika prostredníctvom médií dozvedel, že činnosť jeho kancelárie je pozastavená. Právnik v liste predsedovi rozpočtového výboru Helgemu Braunovi žiadal o zaslanie overiteľného rozhodnutia, voči ktorému je možné podať odvolanie.

Rozpočtový výbor svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že Schröder už nemá žiadne povinnosti spojené s kanceláriou. Právnik napísal, že obsah týchto písomností nie je jasný.

Nemecký Spolkový snem v máji odobral bývalému kancelárovi Schröderovi osobitné privilégiá vrátane pozastavenia činnosti jeho kancelárie. Exkancelár si však môže nechať dôchodok a osobnú ochranku.

Pracoval pre Gazprom

Schröder bol kancelárom Nemeckej spolkovej republiky v rokoch 1998 až 2005. Po odchode z tohto postu pracoval okrem iných firiem aj pre plynárenskú spoločnosť Nord Stream, ruský Gazprom a energetickú spoločnosť Rosnefť.

Vedenie jeho materskej strany SPD ho už viackrát vyzvalo, aby z nej vystúpil – zatiaľ neúspešne.

Ďalšie dôležité správy

Gerhard Schröder s Vladimirom Putinom.
Neprehliadnite

Steinmeier kritizoval exkancelára Schrödera za obchodné väzby s Ruskom