Europoslanci si myslia, že označovanie potravín s obsahom škodlivých transmastných kyselín nestačí a EK by mala navrhnúť zákonné limity na tieto látky. Nejde o prvú výzvu na obmedzenie trans-tukov v potravinách, ktorá pristála na stole komisie. Európska organizácia spotrebiteľov (BEUC) na ňu apeluje už od roku 2006. 

Únia by sa podľa europoslancov mala inšpirovať Dánskom, ktoré v roku 2003 prijalo zákon obmedzujúci obsah priemyselne vyrobených transmastných kyselín v potravinách na dve percentá.

Podľa europoslancov dánsky zákon znížil počet úmrtí spôsobených srdcovo-cievnymi ochoreniami. Vysoký príjem transmastných kyselín je jedným z faktorov zvyšujúcich riziko infarktu. Ten ročne pripraví o život 660 000 obyvateľov Únie, uviedla EK.

Okrem Dánska prijali národné limity na obsah škodlivých priemyselne vyrobených tukov v potravinách aj Rakúsko, Maďarsko, Švédsko, Švajčiarsko, Island a Lotyšsko.

Transmastné kyseliny sa vyskytujú v mäsových a niektorých rastlinných výrobkoch prirodzene. Najviac sa ich ale nachádza v lacných potravinách v priemyselne vyrobenej forme - v margaríne, pečive či hranolkách.

Spracované s využitím agentúrnej správy SITA