Pred vypuknutím pandémie koronavírusu museli letecké spoločnosti zaplniť najmenej 80 percent svojich plánovaných vzletových a pristávacích slotov, inak riskovali, že o ne prídu. Európska komisia odvtedy revidovala toto číslo na 50 percent, no stále je to oveľa viac ako skutočný počet letov potrebných na uspokojenie súčasného dopytu cestujúcich.

Napríklad skupina Lufthansa, do ktorej patria Brussels Airlines, Austrian Airlines, Eurowings a Swiss, uskutoční od polovice decembra do polovice marca celkovo 18-tisíc zbytočných letov, len aby splnila pravidlá Bruselu. Informoval o tom portál telegraph.co.uk.

Skoncujte s nezmyslom

Len bruselské aerolínie majú približne tri tisícky takýchto letov, čo belgickú vládu prinútilo naliehať na Európsku úniu (EÚ), aby prehodnotila svoje pravidlá na zabezpečenie prevádzkových intervalov. George Gilkinet, belgický minister mobility, vyzval Brusel, aby skoncoval s týmto „environmentálnym, ekonomickým a sociálnym nezmyslom“ po tom, čo sa ukázalo, že národný letecký dopravca bol nútený robiť toľko prázdnych letov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa