Európska únia dosiahla v utorok svoj cieľ podať do konca júla 70 percentám svojich dospelých obyvateľov aspoň jednu dávku vakcíny proti ochoreniu SARS-CoV-2. Oznámila to na Twitteri predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

JB 6 Madrid - Španielsky hráč Fabian Ruiz dostáva vakcínu proti ochoreniu COVID-19 počas očkovania futbalových reprezentantov Španielska v Madride 11. júna 2021. Stalo sa tak po tom, čo dvoch hráčov izolovali po pozitívnych testoch na COVID-19. FOTO TASR/AP

In this photo released by Spanish Soccer Federation (RFEF), Spain's Fabian Ruiz receives a COVID-19 vaccine shot at Las Rozas Sports City in Madrid, Spain, Friday, June 11, 2021. Worried that a coronavirus outbreak could derail its chances a
Neprehliadnite

Európska únia predbehla USA, prvou dávkou vakcíny má zaočkovaných viac ľudí

Von der Leyenová zároveň upozornila na nebezpečenstvo v spojitosti s koronavírusovým variantom delta a občanov Európskej únie vyzvala, aby sa dal zaočkovať „každý, kto môže".

Predsedníčka už 10. júla oznámila, že EÚ má dostatok dávok na zaočkovanie „najmenej 70 percent dospelého obyvateľstva, čo sa dá dosiahnuť už tento mesiac".