Európska komisia (EK) s podmienkami odobrila francúzskemu Alstomu akvizíciu vlakovej divízie kanadského konkurenta Bombardier. 

Hodnota transakcie predstavuje až 6,2 miliardy eur. Alstom však musí predať svoj závod v Reichshoffene, svoju divíziu regionálnych vlakov Coradia Polyvalent a bude sa musieť zbaviť nemeckej divízie prímestských vlakov Bombardieru.

Na Letisku M.R. Štefánika v Bratislave môže byť v blízkej dobe uzemnených 72 lietadiel typu Bombardier Dash 8 Q400, ktoré využívali prenájmom od lízingovej spoločnosti leteckí dopravcovia Eurowings či Austrian Airlines. Uvedené spoločnosti preleteli svoje lietadlá zo zahraničných základní do Bratislavy na dlhodobé parkovanie z dôvodu krízy spôsobenej koronavírusom.
Neprehliadnite

Kanadský Bombardier zruší pre koronakrízu 2500 pracovných miest

Alstom tiež predá podiel Bombardieru v konzorciu s Hitachi a ponúkne konkurentom prístup k niektorým produktom divízií vlakových kontrolných a signalizačných systémov Bombardieru.

Komisárka EÚ pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová uviedla, že EK mohla rýchlo posúdiť a schváliť fúziu vďaka komplexným opatreniam navrhnutým na rozptýlenie obáv týkajúcich sa narušenia hospodárskej súťaže v niektorých oblastiach. Alstom uviedol, že transakcia by sa mala dokončiť v 1. polroku 2021.