Európska únia pracuje na ďalších sankciách proti Rusku pre vojnu na Ukrajine a skúma opatrenia na znižovanie závislosti Európy od ruského zemného plynu. Podľa bruselského spravodajcu TASR to v pondelok uviedla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová počas spoločnej tlačovej konferencie s talianskym premiérom Mariom Draghim.

„Mali sme už tri balíky tvrdých sankcií, ale teraz sa musíme uistiť, že neexistujú žiadne medzery a že ich účinok je maximálny. Zavedené sankcie sú naozaj boľavé. Vidíme turbulencie v podobe poklesu ruskej ekonomiky. Ale vzhľadom na vývoj situácie na Ukrajine a bezohľadnosti Kremľa voči občanom – ženám, deťom, mužom – pracujeme aj na ďalších opodstatnených sankciách," vyhlásila šéfka eurokomisie.

Dodala zároveň, že s Draghim rieši aj ďalšiu veľkú tému, a to je energetika a potreba zbaviť Európu závislosti od ruského zemného plynu, ropy a uhlia.

Ďalšie dôležité správy

JB 29 Kyjev - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas spoločnej tlačovej konferencie s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom (nie je na snímke) po ich stretnutí v Kyjeve 14. februára 2022. Zelenskyj v pondelok uviedol, že Ukrajina sa nechystá vzdať svojho cieľa týkajúceho sa vstupu do Severoatlantickej aliancie (NATO). TASR o tom informuje na základe správ agentúr AFP, Reuters a RIA Novosti. Ukrajinský prezident tiež médiá informoval o tom, že so Scholzom hovorili aj o plynovode Severný prú
Neprehliadnite

Zelenskyj apeloval po útoku na jadrovú elektráreň na ďalšie sankcie voči Rusku