Veľvyslanci krajín Európskej únie sa zhodli na detailoch šiesteho balíka sankcií proti Rusku vrátane zákazu dovozu väčšiny ruskej ropy.

Novinárom to oznámili diplomatické zdroje, podľa ktorých ostatné krajiny opäť ustúpili Maďarsku v záujme konečného schválenia. Budapešť si najprv vymohla niekoľko ústupkov u ropného embarga a dnes na jej popud Európska únia odstránila z navrhovaného sankčného zoznamu ruského patriarchu Kirilla. Členské krajiny Európskej únie by mali sankcie formálne potvrdiť do zajtra rána, platnosť by mali nadobudnúť v ten istý deň.

Sankcie sa vzťahujú aj na najväčšiu ruskú banku Sberbank, trojicu médií šíriacich vojnovú propagandu Kremľa a na desiatky činiteľov, oligarchov a subjektov.

Ďalšie dôležité správy

KK31 Brusel -  Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová počas vyhlásenia o Ukrajine 22. februára 2022 v Bruseli. Členské štáty Európskej únie sa v utorok jednomyseľne zhodli na prijatí sankčného balíka voči Rusku v súvislosti s krízou okolo Ukrajiny. EÚ novými sankciami voči Rusku reaguje na uznanie Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky (DĽR a LĽR) za nezávislé štáty zo strany Moskvy. FOTO TASR/AP
European Commission President Ursula von der Leyen delivers a statement on Ukraine at EU he
Neprehliadnite

Ukrajinci musia vyhrať túto vojnu, vyhlásila šéfka Európskej komisie