Európska únia uzavrela dohodu s konzorciom Pfizer/BionTECH o dodaní ďalších 1,8 miliardy dávok vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Potvrdila to v sobotu šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Informovala o tom agentúra AFP.

„S radosťou oznamujem, že Európska komisia práve uzavrela dohodu o garantovaných 900 miliónoch dávok" s možnosťou ďalšieho nákupu rovnakého množstva s konzorciom Pfizer/BioNTech na roky 2021 až 2023, tvítovala von der Leyenová zo summitu EÚ v Portugalsku.

WHO
Neprehliadnite

WHO odporúča pred očkovaním detí uprednostniť vakcínu pre rizikové skupiny

„Nasledovať budú ďalšie zmluvy a ďalšie vakcinačné technológie," dodala. Nová zmluva, ktorá má podporu členských štátov Európskej únie (EÚ), bude zahŕňať nielen výrobu vakcín, ale bude zabezpečovať aj to, aby všetky jej základné zložky pochádzali z Únie, spresňuje agentúra AP.

Sobotňajšie vyhlásenie tiež podčiarkuje dôveru EÚ v súvislosti s technológiu pre očkovaciu látku od Pfizer/BioNTech, ktorá sa líši od vakcíny spoločnosti Astra Zeneca. Von der Leyenová uviedla, že Pfizer/BioNTech je spoľahlivým partnerom, ktorý si plní svoje záväzky.