Británia a Európska únia (EÚ) pravdepodobne nedosiahnu v určenom termíne, teda do 15. novembra, dohodu o obchode po brexite. Uviedli to v stredu zdroje z oboch strán, podľa ktorých budú rokovania o vyriešení sporných bodov pokračovať v Londýne do konca tohto týždňa.

Veľvyslanci 27 členských štátov EÚ v Bruseli tak nedostanú aktualizované informácie o rokovaniach na stredajšom pravidelnom stretnutí, ale až 18. novembra, naznačil vysokopostavený diplomat z EÚ, ktorý nechcel byť menovaný. Ďalšie zdroje z bloku zároveň potvrdili, že obe strany sa snažia o dosiahnutie dohody a očakávajú, že v polovici budúceho týždňa by mali prísť vyjednávači s dohodnutým textom, pokiaľ rokovania neskolabujú alebo nedôjde k prelomu už skôr.

Brexit
Neprehliadnite

EÚ a Británia musia dosiahnuť dohodu o budúcich vzťahoch do novembra

,,Skutočný hraničný termín je koniec budúceho týždňa," uviedol jeden z diplomatov EÚ, ktorý sleduje rokovania o brexite. Obaja európski diplomati povedali, že program rokovaní je možné aktualizovať na poslednú chvíľu, ak by smerovali k prelomu alebo kolapsu. Aj zdroj z Británie potvrdil, že rozhovory vyjednávacích tímov v Londýne by mali trvať do konca tohto týždňa.