Estónsko žiada väčšie členské štáty EÚ, aby poskytli Ukrajine väčšiu vojenskú pomoc. V stredu to uviedla estónska premiérka Kaja Kallasová, informuje TASR podľa správy agentúry DPA.

Kallasová povedala, že jej krajina už pre ukrajinský ľud nedokáže urobiť viac. ,,Verím však, že stále existujú možnosti z väčších členských štátov (EÚ), ako im pomôcť," dodala.

Podľa estónskej vlády Tallinn doposiaľ poskytol Kyjevu vojenskú pomoc v hodnote viac ako 230 miliónov eur.      

O ďalšej podpore pre Ukrajinu, ktorá sa bráni ruskému útoku od 24. februára, sa bude rokovať na summite EÚ v Bruseli, ktorý sa začne vo štvrtok, pripomína DPA.

Ďalšie dôležité správy

PK 29 Chablis - Kríky viniča sú pokryté ľadom na ochranu pred mrazom vo vinici neďaleko obce Chablis v regióne Burgundsko v pondelok 4. apríla 2022. Nízke teploty vo Francúzsku ohrozujú vinice a iné dôležité plodiny. Vinohradníci hľadajú spôsoby na ochranu viniča pred mrazom, ktorý prichádza po nečakane miernej zime a zasiahol krajiny viaceré Európy. FOTO TASR/AP

Vine buds are covered by ice which protect them from frost, in a vineyard near Chablis, Burgundy region, Monday, April 4, 2022. Plung
Neprehliadnite

Estónsko bude pre energetickú krízu čeliť náročnej zime, tvrdí Kallasová