Denníku Sme to potvrdila spoločnosť Eset. Ľuboš Blaha v uplynulých týždňoch zverejňoval na Facebooku statusy, v ktorých tvrdil, že vraj bezpečnostná firma Eset predstavuje ohrozenie demokracie a chce spolu so Spojenými štátmi americkými ovládnuť Slovensko.

Firma ešte začiatkom mája poslala Ľ. Blahovi predžalobnú výzvu. O Esete natočil poslanec sériu videí, v ktorých sa snaží firmu zdiskreditovať.

Napríklad v nich tvrdí, že Eset je napojený na americkú tajnú službu. „Eset sa ma pokúša umlčať, toto je ich predstava o slobode a demokracii,“ reagoval Ľ. Blaha.

Podľa Esetu sú jeho tvrdenia „založené na nepravdivých a vykonštruovaných tvrdeniach“ a ich cieľom je „vykresliť ju v negatívnom svetle“. Najprv ho firma upozornila cez komentáre na sociálnej sieti, ale keďže poslanec parlamentu v činnosti pokračoval, poslala mu predžalobnú výzvu.

„Právna analýza príspevkov pána Blahu na sociálnych sieťach ukázala, že cieľom príspevkov nie je objektívne informovať či vecne kritizovať aktuálne udalosti. Naopak, cieľom príspevkov sú bezdôvodné a ničím nepodložené verbálne útoky na spoločnosť Eset a jej predstaviteľov,“ zdôvodnila spoločnosť žalobu.