Vo štvrtok večer sa v médiách objavila ďalšia závažná skutočnosť. V uznesení o vznesení obvinenia Kočnerovi sa nachádza aj SMS komunikácia medzi Mariánom Kočnerom a partnerom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom.

„Inak pracujem na odj**aní čuráka,“ napísal Kočner Haščákovi. „Povieme si, keď budeme spolu,“ odpovedal šéf finančnej skupiny.

To, že si takéto esemesky medzi sebou 17. januára 2018 M. Kočner s J. Haščákom vymenili, je fakt. Aj TRENDU túto skutočnosť potvrdili zdroje z prostredia polície. Ak si na komunikáciu J. Haščák podľa svojho vyjadrenia nespomína, nič to na jej existencii nemení.

A tomu, že sa mnohým ľuďom spojí s prípravou vraždy novinára, sa J. Haščák čudovať nemôže. Vznikla mesiac predtým ako novinára zavraždili a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že na príkaz Kočnera. Dôkazy na prepojenie správ s prípravou vraždy ale (minimálne zatiaľ) chýbajú.

Aj bez rukolapného prepojenia s vraždou Jána Kuciaka je však takáto komunikácia problémová a redakciu TRENDU, ktorý patrí do vydavateľstva vlastneného Pentou, mimoriadne zasiahla. Týkali sa 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa