„Je to každodenná téma teraz, aby sme vedeli skapacitniť nejakým spôsobom tie vlaky, ktoré chodia medzi, poviem, Dunajskou Stredou a Bratislavou, lebo je tam obrovský problém pre cestujúcich,“ skonštatoval Á. Érsek s tým, že by sa ešte chcel osobne stretnúť aj s predstaviteľmi RegioJetu.

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR chce riešiť vyťaženosť trate Bratislava – Komárno poschodovými vozňami. Tie by mali podľa rezortu zabezpečiť, že sa kapacita na sedenie zvýši o desiatky nových miest. Ministerstvo zároveň uistilo, že je pripravené byť nápomocné a urýchliť proces schválenia licencie týchto vlakov, aby mohli byť nasadené na trať už v najbližších týždňoch.

Spoločnosť RegioJet podľa hovorcu Aleša Ondrůja rokuje s ministerstvom dopravy o zvýšení kapacít na trati Bratislava – Komárno. Ako informoval, diskutuje sa o viacerých variantoch. Jedným z nich je aj nasadenie dvojpodlažných vozidiel.

Za posledných päť rokov sa počet cestujúcich na trati Bratislava - Komárno takmer zdvojnásobil. Situáciu na trati komplikuje podľa MDV aj fakt, že ide o jednokoľajnú trať a pridanie ďalšieho ranného posilového vlaku z dôvodu ich hustého vedenia v súčasnosti nie je možné.