Epidemiologická situácia na Slovensku je veľmi dobrá. V stredu to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. Rezort apeluje na ľudí, aby nezabúdali na zodpovednosť.

Od budúceho pondelka (28. 6.) bude podľa COVID automatu v druhom stupni ostražitosti šesť okresov. V prvom stupni ostražitosti ich bude 46. V stupni monitoring bude 27 okresov.

Celkovo je prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19 zaočkovaných 1 967 496 ľudí. Plne zaočkovaných je 26 percent Slovákov, konkrétne ide o 1 400 324 ľudí. Očkovanie chce MZ SR podporiť prostredníctvom mobilných očkovacích tímov a tiež umožnením očkovania v ambulanciách všeobecných lekárov od začiatku júla.

EBE 25 Caracas - Zdravotnícky pracovník pripravuje dávku vakcíny Sputnik V proti ochoreniu COVID-19 v očkovacom centre zriadenom na parkovisku Inštitútu pre sociálnu predvídavosť ozbrojených síl (IPSFA) vo venezuelskom Caracase v pondelok 7. júna 2021. FOTO TASR/AP


A healthcare worker prepares a dose of the Sputnik V vaccine for COVID-19 as seniors and those considered high risk for contagion are eligible at a vaccination center set up in the parking lot of the Armed Forces Social Prevision In
Neprehliadnite

V UNLP Košice pilotne zaočkovali proti Covidu-19 prvých 35 detí

Hospitalizovaných je aktuálne 231 ľudí, z nich potvrdené ochorenie Covid-19 má 154 pacientov. Na JIS je podľa hovorkyne 17 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 13 osôb.

Na Slovensku sa potvrdil už aj delta variant nového koronavírusu. Ten je o 40 až 60 percent infekčnejší a riziko hospitalizácie je 2,61-krát väčšie. Rezort zdravotníctva tiež uviedol, že pri tomto variante je druhá dávka očkovania kriticky dôležitá. Očkovanie potrebujú aj tí, ktorí už ochorenie Covid-19 prekonali.