Európska agentúra pre lieky (EMA) schválila novú továreň na výrobu vakcíny proti ochoreniu Covid-19 od americkej spoločnosti Moderna, ktorá sa bude nachádzať vo Francúzsku. V piatok o tom informovala EMA na svojej webovej stránke.

JB 36 Tokio - Striekačky s vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Pfizer/BioNTech počas očkovania v hromadnom očkovacom centre v priestoroch športovej arény Ryogoku Kokugikan v Tokiu 24. mája 2021. V Japonsku sa v pondelok v hlavnom meste Tokio i v Osake otvorili prvé dve hromadné vakcinačné centrá s cieľom zvýšiť tempo očkovacej kampane pred začiatkom letných olympijských hier, ktorých termín museli organizátori z dôvodu pandémie nového koronavírusu posunúť na koniec júla. Informovala
Neprehliadnite

EÚ navrhuje urýchliť globálnu distribúciu vakcín povinným udeľovaním licencií

Regulačný úrad EÚ v oznámení napísal, že schválil výrobný podnik v obci Monts vo Francúzsku, ktorý prevádzkuje farmaceutická spoločnosť Recipharm so sídlom vo Švédsku. Okrem tejto novej továrne schválila EMA aj viacero ďalších prevádzok, kde sa budú vykonávať kontroly šarží a testovanie.

Tento mesiac boli v USA schválené dve nové lokality na výrobu vakcín od Moderny určených pre 27-člennú EÚ. Akékoľvek lieky či očkovacie látky schválené pre trh EÚ musia mať najprv regulačným úradom EMA schválené výrobné podniky. EMA uvádza, že tieto nové schválené výrobné podniky budú podľa očakávania prinášať ďalší jeden až dva milióny ampuliek s vakcínou proti covidu od Moderny každý mesiac.