Šéf výrobcu elektromobilov Tesla Elon Musk v minulosti uvažoval o predaji tohto podniku technologickej firme Apple. Šéf Applu Tim Cook však o takejto možnosti odmietol jednať. Musk to uviedol na svojom twitterovom účte.

Tesla mala v rokoch 2017 a 2018 problémy so zvyšovaním výroby elektromobilu Model 3. „Počas najtemnejších dní programu Model 3 som oslovil Tima Cooka, aby sme prediskutovali možnosť, že Apple kúpi Teslu (za jednu desatinu našej súčasnej hodnoty). Odmietol sa stretnutia zúčastniť," napísal Musk.

Trhová hodnota Tesly podľa utorkovej záverečnej ceny akcií na burze predstavovala 616 miliárd dolárov . Jedna desatina by teda zodpovedala sume 61,6 miliardy dolárov, upozornila agentúra AP.

Apple
Neprehliadnite

Technologický gigant Apple chystá na rok 2024 výrobu automobilov

Musk reagoval na twiterové vlákno zmieňujúcu správu agentúry Reuters, podľa ktorej plánuje Apple v roku 2024 začať výrobu osobných automobilov s novou batériovou technológiou.

Akcie Tesly tento rok prudko posilňujú vďaka priaznivým hospodárskym výsledkom podniku a rastúcemu záujmu o elektromobilitu. V lete sa tak firma stala z hľadiska trhovej hodnoty najväčšou automobilkou na svete. Tento týždeň bola zaradená do prestížneho akciového indexu S & P 500.