Najdôležitejšími produktmi spoločnosti Tesla v nasledujúcich dvoch rokoch nebudú autá, ale softvér, ktorý ich bude autonómne riadiť a humanoidný robot, od ktorého firma očakáva, že bude pomáhať pri výrobe automobilov. V stredu to podľa agentúry Reuters povedal šéf Tesly a Elon Musk.

Musk odvážne sľuby aj plní

Odvážne sľuby jedného z najznámejších multimiliardárov však budú čeliť viacerým problémom zo strany technológie, ako aj regulátorov. Tesla, ale aj ďalšie spoločnosti zaoberajúce sa vývojom autonómnych vozidiel, svoje ciele ohľadom riadiaceho softvéru neplní už celé roky.

„Páči sa m, že posúvajú hranice možného, ale podľa mňa sú príliš agresívni,“ povedal na margo Muskových plánov Craig Irwin, analytik firmy Roth Capital Partners.

Tesla má k dispozícii 60-tisíc testovacích vodičov

Celá Muskova úspešná kariéra v oblasti výroby elektromobilov a výstavby kozmických rakiet je založená na dokazovaní skeptikom, že sa mýlia. Niektorí majitelia vozidiel Tesla si už za 12-tisíc dolárov zakúpili riadiaci softvér v nádeji, že plne autonómne jazdenie je za rohom. V súčasnosti najnovšiu verziu softvéru testuje až 60-tisíc majiteľov Tesly, čo je počet, o akom sa iným spoločnostiam vyvíjajúcim softvér pre autonómne vozidlá môže len snívať.

Autonómne vozidlá budú bezpečné

„Bol by som šokovaný, keby sa nám tohto roku nepodarilo dosiahnuť, že autonómne vozidlá budú bezpečnejšie ako tie, ktoré riadi človek. Bol by som šokovaný,“ povedal Musk s tým, že plne autonómne vozidlá sa stanú „najdôležitejším zdrojom príjmov Tesly“.

Poznan,,Poland,-,September,,13,,2017:,Key,For,Tesla,Car
Neprehliadnite

Biznis Elona Muska láme rekordy, spoločnosť Tesla vlani zvýšila čistý zisk o 665 percent

Ďalšie dôležité správy