Najväčšia taxislužba v Paríži nariadila v utorok svojim šoférom dočasne nepoužívať elektromobil Model 3 od americkej automobilovej spoločnosti Tesla po tom, čo bol súčasťou vážnej dopravnej nehody vo francúzskej metropole.

Sedem ľudí bojuje o život

Ako približuje agentúra AFP, v sobotu večer stratil šofér kontrolu nad svojou teslou v 13. parížskom obvode a spôsobil ťažké zranenia siedmim ľuďom, ktorí momentálne bojujú o život na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Vzhľadom na rýchlosť a jazdnú dráhu vozidla pred tým, ako narazilo, sa najprv predpokladalo, že došlo k vážnej poruche, napríklad zaseknutému plynovému pedálu. Tesla však tieto teórie odmietla po tom, čo predmetné auto údajne na diaľku skontrolovala.

Teslu Model 3 používa 37 šoférov taxislužby G7, ktorá je podľa svojej webovej stránky najväčšou v Európe. Ostatné elektromobily spoločnosti Tesla ostanú aj naďalej v prevádzke, dodala taxislužba.

Spoločnosť Tesla pre AFP uviedla, že francúzskym úradom poskytne všetky predmetné informácie, ak o ne požiadajú.

Problémy s bezpečnosťou

Automobilový výrobca v minulosti čelil obvineniam zo strany regulačných úradov vrátane amerického Národného úradu pre bezpečnosť dopravy (NTSB) z nedostatočných bezpečnostných opatrení v jeho vozidlách.

Tesla je predmetom kritiky aj v dôsledku viacerých smrteľných nehôd súvisiacich s jej pomocným riadiacim systémom. Krajinský súd v nemeckom Mníchove v roku 2020 rozhodol, že Tesla pri propagovaní tohto systému zavádzala, čím u bežného zákazníka mohla navodiť dojem, že auto je schopné samostatnej jazdy bez zásahu človeka, čo však s asistenčnými systémami nie je možné.

dogecoin
Neprehliadnite

Kryptomena dogecoin posilnila, spôsobil to Muskov tweet o automobilke Tesla