V bratislavskej mestskej časti Rača začnú v novom roku svojim zamestnancom prispievať na predplatené cestovné lístky na MHD vo výške 100 eur ročne. Zabijú tak tri muchy jednou ranou.

Budú tým motivovať ľudí, aby presadli z áut do MHD, čím podporia ekologickejšiu dopravu a uvoľnia prepchaté ulice hlavného mesta. Poskytnú benefit zamestnancom, čo je na vysoko konkurečnom pracovnom trhu v Bratislave prezieravé. Niečo podobné zatiaľ iné mestá či mestské štvrte nemajú, ale uvažujú aj o iných benefitoch.

V Rači zatiaľ siahli na benefit k MHD. Sto eur nie je málo. Ročný cestovný lístok v celej Bratislave stojí ročne 264 eur, takže táto mestská časť zaplatí necelých 40 percent z ceny. Pri benefite je však podmienka, že ho dostane len človek, ktorí na miestnom úrade už pracuje aspoň rok a na trvalý pomer.

„Podmienku jeden rok sme dali práve z dôvodu, aby sa nestalo, že niekto príde ako nový zamestnanec, dá si preplatiť električenku a na druhý deň odíde,“ vysvetľuje hovorca Rače Michal Drotován.

Nejasné čísla

Koľko percent zamestnancov dochádza do práce autom a koľko používa MHD však v Rači nevedia. Preto nedokážu ani presne odhadnúť, koľko bude tento benefit stáť.

„Ak by to využili úplne všetci zamestnanci, čo nepredpokladáme, išlo by o sumu 14-tisíc eur, čo by bolo platené z rozpočtovaných prostriedkov na mzdy,“ dodáva M. Drotován.

V bratislavskom Starom meste nie sú takí štedrí k zamestnancom ako Rača.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa