Ekonomika Hongkongu aj v 2. štvrťroku strmo klesla, medziročne o deväť percent. Oznámila to v stredu vláda tohto významného finančného centra, ktoré sa snaží prekonať následky pandémie nového koronavírusu.

Predbežné odhady ukázali, že pokles hospodárstva v období apríl - jún bol takmer rovnako strmý ako jeho rekordný pád o 9,1 percenta v prvých troch mesiacoch roka. Analytici pritom očakávali, že sa zmierni na 8,3 percenta. 

JB 24 Tokio - Ľudia kráčajú cez križovatku na ulici v Tokiu 2. júla 2020. Radnica japonského hlavného mesta Tokio potvrdila vo štvrtok 107 nových prípadov nákazy koronavírusom. Je to najvyšší denný nárast od začiatku mája, keď ešte platil v celom Japonsku núdzový stav. Počet prípadov nákazy koronavírusom v Tokiu, hosťujúcom meste letných olympijských hier odložených z roka 2020 na rok 2021, sa postupne zvyšuje od 25. mája, keď vláda zrušila v metropole núdzový stav. FOTO TASR/AP

People walk  on
Neprehliadnite

Ratingová agentúra Fitch zhoršila výhľad ratingu Japonska na negatívny

Okrem toho najvyššia predstaviteľka mesta Carrie Lamová v stredu oznámila, že Hongkong je na pokraji rozsiahleho rozšírenia nového druhu koronavírusu, čo by mohlo ochromiť nemocnice a uštedriť ekonomike ďalší tvrdý úder.